Včelí stráž - "Děláme do včel"

VČELÍ STRÁŽ se spolupodílela na vzniku a realizaci projektu VČELY ONLINE

VČELY ONLINE

Prohlédněte si 4 online kamery, které Vám poskytnou pohled například i přímo do úlu.

Kamery najdete na adrese https://www.vcelyonline.cz/on-line-kamery.html

Pro sledování včel on-line stačí kliknout na výše uvedený odkaz a zadat tyto přihlašovací údaje (ID): bezmedutonejde (heslo nezadávat).
Přenos zatím funguje pouze v prohlížeči Microsoft Internet Expoler a při prvním spuštění je nutné doinstalovat ovladače (doplňky).

 

Umístění jednotlivých on-line kamer

Kamera č. 1

Nejatraktivnější kamera vůbec. Zabírá přímý život včel ve vnitřku  úlu. Přirozený pohled na plást ve včelstvu během roku. Často se na něm může ukázat včelí matka, která klade vajíčka, nebo včely ukládající a zpracovávající med a pyl. Včely spolupracují, komunikují, vychovávají plod, apod. Mnohdy jsou na něm vidět všechny kasty včely medonosné: nepočetnější dělnice - mladušky i starší včely dělnice, tkz. létavky, trubci a zmíněná včelí matka.

 

Kamera č. 2

Podmet včelstva, kde lze vidět přicházející včely z venčí nosící sladinu a některé na zadních nožičkách mají pylové rousky. Stavební pud velí si vystavět včelí plásty pro svůj plod a zásoby, tak jak je zvyklá v přírodě. V případě, že včely nepracují na stavbě, znamená to, že není žádný příjem sladiny.

 

Kamera č. 3

Pohled na aktivitu česna ( vstupu do včelího úlu) nám říká, co se děje před úlem a prakticky i v něm. Nejmarkantnější jsou včely strážnice, které chrání včelstvo před cizími vetřelci, jako jsou cizí včely, vosy, sršně, případně i jiní nezvaní „příživníci“.  Jde vidět nálada a sběrací pud včelstva jak sladiny, tak i nošení pylu na zadním páru nohou. V případě že včely v úlu potřebují vzduch, tak začnou právě na česně větrat pomocí křídel a vhánět jej dovnitř.

 

Kamera č. 4

Celkový pohled na včely a jejich letový provoz. Jeho síla, značí jak je vydatná nabídka v doletu včel v přírodě. Navíc lze porovnat, které včelstvo umí nabídnuté situace co nejlépe využít. Včely létají až 5 km od svého obydlí. Někdy dokonce i více.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena - VČELÍ STRÁŽ,z.s., Vladislavova 248, Rakovník 269 01, vcelistraz@seznam.cz

Vytvořeno službou Webnode