Včelí stráž - "Děláme do včel"

SOUTĚŽE O CENY s včelařskou farmou KURTIN

každý týden lze vyhrát jednu cenu věnovanou  Včelařskou farmou KURTIN

PRAVIDLA SOUTĚŽE                   SPRÁVNÉ ODPOVĚDI                     VÝHERCI

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA PRO 37. TÝDEN 2008 - AKTIVNÍ

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA PRO 38. TÝDEN 2008

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA PRO 39. TÝDEN 2008


Včelařská farma KURTIN sídlí od 1.1.2007 v Račicích u Hrotovic v okrese Třebíč (dříve jsme se nacházeli v Krhově 15). Naší hlavní činností je chov včel, hlavní produkcí je získávání kvalitních druhových medů. Chováme 240 včelstev, za hlavní prioritu považujeme intenzivní kočování, cílem je maximální využití zdrojů snůšek a omezení prodlev mezi jednotlivými snůškami. To nám umožňuje kočovný systém , který jsme na farmu pořídili na jaře 2006. Tento systém se nám velice osvědčil.

Včelařská farma nabízí pro veřejnost prodej medu vlastní produkce, včelí kosmetiky a medoviny.

Pro včelaře je nabídka širokého sortimentu služeb. Zabýváme se výkupem medu, prodejem včelařských potřeb, hrubého cukru, literatury, vyvařováním voští, výměnou a výkupem voští a vosku za mezistěny.

Nabízíme možnost prodeje včelařských potřeb a produktů na akcích jednotlivých základních organizací (výročky , schůze přednášky, kurzy …), ale také pro širokou veřejnost na různých akcích jako jsou jarmarky, trhy, poutě, dny medu…

 

Medobraní NA VČELAŘSKÉ FARMĚ KURTIN

Medobraní je časově nejnáročnější operace. K této činnosti je zapotřebí pomocníků a tak nezbývá než aby se zapojila rodina. Vytáčíme přímo na stanovišti v mobilní vytáčírně tažené traktorem.

K vlastnímu točení slouží nerezový radiální medomet na 24 rámků s plynulou regulací otáček řízenou počítačem. Odvíčkovává se klasicky ručně vidličkou s lomenými jehlami. Jeden včelař vybírá plásty s medem ze včel, další dva pomocníci zajišťují vlastní odvíčkování a točení medu. Tímto způsobem lze průměrně vytočit med od 40 včelstev za 8 hodin. Med je stáčen přímo do sudů.© 2008 Všechna práva vyhrazena - VČELÍ STRÁŽ,z.s., Vladislavova 248, Rakovník 269 01, vcelistraz@seznam.cz

Vytvořeno službou Webnode